Přednášky o fotografii

Organizuji přednášky z oblasti fotografie pro veřejnost.

Fotografie dětí

Jak zachytit obrazem naše malé ratolesti, jak portrét komponovat, jaké jsou naše technické možnosti? Inspirujme se fotografiemi zahraničních i českých autorů. Povídání bude doplněno bohatým promítáním a jednoduchými a praktickými příklady.

Kreativní světlo ve fotografii

Jaké jsou různé druhy světla a jak jednoduše pořídit kvalitní snímek? Co je modrá a co zlatá hodina? Na co dávat pozor v protisvětle, za šera, a lze fotografovat v noci? Jak jednoduše malovat světlem? Jak dělat s fotoaparátem a světlem kouzelnické triky? Pokusíme se jednoduše a názorně ukázat na příkladech.

Fotografie krásy

Fotograficko – filosofický večer  s bohatým promítáním snímků našich i zahraničních fotografů. Jak a proč jednotliví autoři pořizují své fotografie? Co je inspirovalo? Jak se jim daří zachytit krásu? Proč se každému líbí něco jiného?

Portrétní fotografie

Nahlédneme do osobních příběhů průkopníků, umělců a vynálezců doplněné bohatým promítáním ilustračních snímků. Fotografie jako předloha pro malíře, ateliérová fotografie, oficiální a konvenční portréty na objednávku, carte de visite, obrazy známých osobností, intelektuálů, umělců, sociální portréty, dokumentární, vědecké, klasické rodinné portréty, svatební fotografie, portréty dětí,  autoportréty nebo fotografie, které inspirovaly básníky, snímky zajímavé svým obsahem, myšlenkou nebo kompozicí.

 

active