Reference

Vítku, my s Alešem a všemi zúčastněnými moc děkujeme!!! Bylo to skvělý, báječný, podle našich představ a byla to jízda!!! Jsme opravdu neskutečně moc rádi, že jsme si vybrali právě TEBE!

Jsem nadšená ze zabarvení fotek z párového focení v lese, z jejich tónu. Je to přesně ten styl, který se mi na „lesních“ fotkách líbí. Netoužila jsem nutně po prosvítajícím Slunci a prolézajícími paprsky mezi korunami stromů… Ne, že by to nebylo krásný, ale tohle je prostě ta barva, co lahodí mému oku a pohled na fotky mě opravdu hřeje a při jejich listování se mi na tváři objeví takový ten krásný tupoučký výraz spokojenosti a blaženosti. Řekla jsem si, ze když svatební foceni, tak určitě tady a tys to dovedl k dokonalosti, aniž bych musela něco sáhodlouze popisovat, objasňovat či ukazovat na podobných obrázcích.

Nebo záběry s blesky na parketu a dlouhým časem: Blesky samotné dodávají a propůjčují fotce takový ten pěkný šmrnc nebo glanc. Hezky to podtrhlo taneční a zábavní atmosféru – „blesková hvězdička“ je třešničkou na fotce. Umí ji udělat vznešenou a zajímavější. A ty fotky s dlouhým časem jsou zajímavý. Je to takový dobře „hypnotický“ až takový psychedelic . Dalo by se říct, že je to taková videofotka, i když se vůbec nehýbe, na rozdíl od „gifu“. Ty fotky jsou osobité a čiší z nich pohyb, děj i akce…a to jsou statické.

Tvá práce s fotografií má hlavu i patu. Umíš zachytit sílu okamžiku, jeho pravou podstatu. Člověka to nutí (aspoň mě tedy ano) fakt přemýšlet, když se na tu fotku podívá. Mám pocit, že tvé fotky vypráví, našeptávají… Viděla jsem hodně svatebních fotek, i krasných, ale chyběl jim obsah a žádné z nich na mě doposud „nemluvily“ tak, jako ty tvé. Možná by někdo řekl, že to mohu mít zkreslené tím, že jsou to fotky z mé vlastní svatby a tak jsem z nich unešená, ale já si dovolím tvrdit, že ten pocit je oprávněný a já si za tím budu stát. I u fotek Simči a Luboše jsem dovedla číst příběh (i z fotek, u kterých jsem přímo nebyla … přípravy a tak). Stejně tak jako když jsem listovala a stále listuji tvou tvorbou, ať už na webu či na fb, představuju si celou tu atmosféru u konkrétních obrázků, jaké to tam asi bylo…

Myslím si, že to budu celé vstřebávat ještě dlouho a v myšlenkách ke všemu vracet. A přeju si, aby mě to ještě dlooouho neomrzelo. Děkuju Ti za to! Doufám, že budu mít ještě nějakou příležitost přizvat si tě opět k nějakému focení.

Lenka Fialová Krejzová, květen 2018

Jsem moc ráda za Váš názor, proto Vám taky ty fotky všechny posílám, abych se na ně dokázala koukat jinak (lépe). 🙂 Fotky, které bych tak viděla na tu vernisáž, tak si dávám do vedlejší složky, takže tu v tom okénku s tím jazykem tam přidám. 🙂 Moc mi pomáháte a jsem za to strašně ráda. Děkuji.

Kateřina Svobodová, únor 2015

…musím ještě jednou poděkovat za fantastický zážitek na Licoměrsku, bylo to moc super. Nevydržela jsem to a musela se hned po příjezdu podívat na výsledek dopolední práce. A u počítače sedím doteď a prosívám a prosívám… Nebylo to jednoduché – nacvakala jsem skoro 700 fotografií!!! Ne všechny jsou povedené, hodně jsem soubor promazala, ale i tak mi v něm zůstalo přes 500 snímků… Ještě jednou moc děkuji za nádherné dopoledne a těším se na viděnou…

Jarka Tůmová, únor 2015

Dobrý den, pane Švajcr,
ještě jednou děkuji za včerejší workshop – fotografii se opravdu hranice nekladou a tuto disciplínu vidím po kurzech s Vámi úplně jinýma očima. Díky.

Karel Kubias, listopad 2014

Milý pane Švajcre,
fotky jsou nádherné, moc děkujeme! Ještě nikdy jsme neměli od profesionálního fotografa tak přirozené fotky. Takhle náš syn opravdu vypadá, z fotek se na mě dívá on a ne nějaký strnulý úsměv. Nevím, jak jste toho dosáhnul, ale je to úžasné.

Zuzana Klímová Vaňková, listopad 2014

Tak nějak podvědomě čekám, kdy vytvoříš fotografický kýč a já ti budu moci říct, že takhle přeci ne…… ale furt nic! I fotka s rozsvícenou lucernou může být tak krásná! A já mám zase vyražený dech, koukám na to pár minut, jen se dívám a pak se přistihnu, jak se skoro hlasitě směju! Ta fotka mě zahřála a rozradostnila ……. Jupííííí

 

Andrea Smékalová, listopad 2014

Vaše fotky se nám moc líbí, je vidět, že vás to baví. Věřím, že s dětmi to není vždy jednoduché, ale z vašich fotek to není znát. Velice oceňuji způsob objednávání. Dáváte nám hodně na výběr z mnoha možností, forma přes internet je pohodlná i pro ostatní příbuzné a nemusíme platit za zbytečné rámečky a 10x stejné foto, různý formát. Děkujeme.

Marcela Hlaváčková, říjen 2014

Fotografie jsou moc hezké a povedené, líbí se mi že s dětmi hezky pracujete a máte pěkné pozadí které se hodí ke všem barvám oblečení, ale hlavně se hodí k dětem.

Jiřina Dudková, červen 2014

Fotky jsou krásné a klobouk dolů před vaší trpělivostí 🙂

Mirka Novotná, červen 2014

Bomba! Ty fotky jsou úchvatné. Moc děkujeme!!!! Těžko si budeme vybírat.

Anička Sládková, červen 2014

Odvedl jste výbornou práci a klobouk dolů za neuvěřitelnou trpělivost a skvělou práci s dětmi.

Petra Rajmanová, květen 2014

Moc Vám děkuji za úžasné fotečky, které budou pro celou rodinu krásnou vzpomínkou na školku. O tom, jak moc se nám Vaše fotografie líbí určitě svědčí i počet objednaných snímků – a to jsem musela hodně selektovat :-))). Rovněž dětem se, alespoň dle mých informací, focení moc líbilo a velmi si ho užívaly.

Hana Růžková, květen 2014

Fotografie jsou nádherné, opravdu skvěle odvedená práce. Už víme u koho se hlásit až budeme chtít vyfotit rodinné fotky.:-)

Díky moc, Jana Šuráňová, květen 2014

Oba jste velmi šikovní….. moc děkujeme. Vykouzlit úsměv na tváři naší Elišky při focení je umění. Mnoho krásných záběrů…

Eliška a Štěpánka, květen 2014

Strašně moc děkuji za sebe i za maminky za krásné fotky a ještě jednou veliká poklona před tvou prací s dětmi!!!

Veronika Hejlová, květen 2014

Chtěla jsem Vám poděkovat za krásné fotky – takovéto fotografie jsem opravdu dlouho neviděla. Moc krásné.

Eva Podlahová, květen 2014

Děkujeme za hezké fotečky našeho syna, bude mít na školičku krásnou památku 🙂

Petra Lípová, duben 2014

Fotečky jsou naprosto nááádherné, nemohli jsme si vůbec vybrat. Nejraději bychom si je vzali všechny! Velmi oceňuji i práci s dětmi, na fotkách je to vidět 🙂 Ještě jednou moc děkujeme!!!!

Tereza Svobodová, duben 2014

Především dovolte, abych Vám poděkoval za veškeré aktivity, které pro dobré jméno české fotografie na internetu děláte. Je to nesmírně záslužná činnost a je jenom dobře, že jsou mezi námi ochotní jedinci, kteří mají zaujetí pro věc a neváhají obětovat svůj čas pro dobrou věc.

Marian Beneš, fotograf, 2. července 2013

Moc děkuji, těším se na fotky, mám z nich opravdu velkou radost, děkuji Vám i Vaší manželce za trpělivost a dobrou a klidnou náladu při focení, děti byly v pohodě, to bylo opravdu fajn. … Když jsem přišla do školky a tam na dveřích viděla fotku syna a Terezie, málem jsem se radostí rozbrečela:-), což znamená, že jsem hodně emotivní, přiznávám, ale vy jste borci – fotka, kde jsou holky venku na prolézačce ve výskoku mě také stále dojímá.

Andrea Smékalová, učitelka, 3. června 2013

…Teprve dnes jsem měla možnost si prohlédnout vaše fotky ze školky. Jsou nádherné. Už chápu, že jste tam s ženou strávili tolik času, navíc to dokonalé zpracování na webových stránkách… Velkou poklonu posílám a držím palce vaší práci.

Irena Čížková Pešoutová, učitelka, 31. května 2013

Děkuji Vám mockrát za fotografie ze semináře modelování.
 Jsou to krásné záběry.
 Jste opravdu umělec ve svém oboru.
 Ti lidé jsou tam tak krásně, optimističtí a v plném proudu tvoření.
 Tvary jsou zachyceny tak, že odpovídají dynamice sil, která v nich proudí.
 Jsem nadšena, jak jste i ty momenty práce rukou dokázal v pravém okamžiku zachytit.
 Škoda že jste tak daleko.
 Přála bych si, abyste i čas od času naše studenty mohl zachytit v okamžiku živého tvoření.

Jana Koen, umělkyně, 20. května 2013

Děkuju za krásnou přednášku! Vždycky jsem si všímala světla, ale Ty jsi mi v tom „udělal pořádek“. Šla jsem dnes domů z města přes park, nestačila jsem se divit a litovat, že jsem nevzala s sebou foťák. Dokonce když jsem koukala na odraz tyrkysové oblohy a oranžových a hnědých stromů v jezírku, objevila se v odrazu paní v červeném, která tam běžela přesně na horizontu stráně, která se odrážela ve vodě. Tak jsem aspoň vyfotila doma věž kostela, kterou už mám taky ve spoustě variací…

Jana Petrásková, malířka, 8. února 2013

Vážený pán Švajcr, veľmi oceňujem Wikipédiu, lebo ju často využívam.
Budem rád, ak sa niekto podujme založiť heslo o mojej „Angelológii dejín“, a bude pri tom konzultovať obsah aj so mnou. Pomôže to odstrániť mnohé nedorozumenia, lebo mnohí moju prácu zaraďujú rovno do ezoteriky a neuvedomujú si, že fenomén „anjelov“ môžem skúmať aj ako religionista, sociológ, psychológ a pod.
Neváhajte obrátiť sa na mňa, ak treba dodať nejaké potrebné materiály a referencie. Je aj mojím záujmom, aby na Wikipédii o mojej práci neboli falošné domnienky, ale objektívny popis udalostí, tak ako sa počas 20-tich rokov diskusií odohrali.

Emil Páleš, vědec, sofiolog, 8. ledna 2013

active